Adwokat Barbara Szopa-Duma

Adwokat Barbara Szopa -Duma

Witam serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Barbara Szopa-Duma, jestem adwokatem, od 2010 roku –  członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Prawo jest moją pasją, do studiowania którego zainspirowała mnie mama. Natomiast w arkana zawodu adwokata wprowadził mnie Mecenas Tadeusz Cupryk, wybitny warszawski obrońca w procesach karnych, pod patronatem którego odbyłam aplikację adwokacką.

Adwokat Barbara Szopa-Duma – życiorys

Jestem absolwentką prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Młodych Dyplomatów w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Royal Bank of Scotland przy projektach due diligenece oraz anti-money laundering (AML). Współpracowałam także z kancelarią radcy prawnego, wspierając obsługę banków oraz spółek leasingowych. W latach 2012-2013 uczestniczyłam w bieżącej obsłudze przedsiębiorców wobec których ogłoszono upadłość, współpracując z syndykami oraz nadzorcami sądowymi.

Egzamin adwokacki złożyłam z oceną dobrą.

Prywatnie jestem żoną Tomka i mamą Jeremiego; lubię grać w scrabble i ping- ponga.

Adwokat Barbara Szopa-Duma w mediach

Skąd pomysł na bloga o stalkingu?

Pomysłu do prowadzenia bloga o stalkingu dostarczyła mi Klientka, mieszkanka jednej z warszawskich kamienic w Śródmieściu, której życie od wielu lat uprzykrzała sąsiadka.  Pani Ania trafiła do mojej kancelarii w roku 2013 zupełnie nie wiedziała jak walczyć o swoją prywatność oraz spokój dzieci, żyjąc w coraz to większym poczuciu zagrożenia.  Codzienne zaczepki, niemiłe komentarze, niezliczona ilość obraźliwych listów od sąsiadki, a także krzyki i uderzanie w rury instalacji grzewczej sprawiały, że zdecydowałyśmy o złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Postanowiłam wówczas  opisywać  i nagłaśniać w Internecie problemy ofiar stalkingu, zwłaszcza że przestępstwo to, jak donoszą media oraz statystyki, staje się w Polsce prawdziwą plagą.

Jak działam?

W swojej praktyce zawodowej doradzam ofiarom stalkingu, reprezentuję ich przed sądami oraz organami ścigania, pomagam w kontaktach z firmami telekomunikacyjnymi.  Kancelaria ma swoją siedzibę w Warszawie, jednak świadczę usługi prawne także na terenie m.in. Lublina, Łodzi, Białegostoku, Łomży, Siedlec, odległość nie stanowi przeszkody.

Zapraszam do kontaktu:

email: kancelaria@barbaraszopa.com

telefon: +48 609 398 222

Zadzwoń aby umówić wizytę search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close