Blog

Mity o stalkingu

Postanowiłam rozprawić się z mitami na temat stalkingu. A przyczynkiem do tego była wiadomość na Instagramie, jaka otrzymałam, że stalking koreluje ze schizofrenią oraz chorobą Aspargera (to nie prawda!)

—>Czytaj więcej

Cudzoziemcy skazani za stalking

Za przestępstwa, w tym przestępstwa z art. 190a kodeksu karnego (uporczywe nękania oraz podszywania), może zostać skazanym w Polsce nie tylko osoba z polskim obywatelstwem, ale również cudzoziemiec. Ilu konkretnie cudzoziemców zostało skazanych w Polsce za czyny z art. 190a kodeksu karnego? Jakiej byli płci?

—>Czytaj więcej

Kara za podłożenie GPS

Stalking czyli uporczywe nękanie może przybrać różne formy. Od prześladowania kogoś niechcianymi telefonami czy wiadomościami, poprzez nachodzenie, aż po śledzenie. Czy śledzenie jest jednak legalne? Czy podłożenie komuś w aucie GPS jest przestępstwem? Jaka grozi kara za podłożenie GPS?

—>Czytaj więcej

Podcast “Stop stalking”- odcinek 4

Podcast “Stop stalking”, odcinek 4. W dzisiejszym odcinku podcastu będzie o art. 107 kw, czyli o złośliwym niepokojeniu. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, jakie są różnice pomiędzy złośliwym niepokojeniem, a uporczywym nękaniem. Podam przykłady złośliwego niepokojenia. Będzie także o uporczywości- czym jest to znamię stalkingu, po upływie jakiego czasu można mówić, że nękanie stało się…

—>Czytaj więcej

Podcast „Stop stalking”- odcinek 3

W 3cim odcinku podcastu “Stop stalking” będzie o stalkerze. Kim jest typowy, przeciętny stalker? Ile ma lat, jakiej jest płci? Jakie są typy stalkerów wyodrębnione przez psychiatrów? W tym odcinku opowiem także o tym, czym jest erotomania.

—>Czytaj więcej

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

adwokat od stalkingu art. 190a k.k. art. 190a paragraf 2 k.k. groźby kary za stalking niepoczytalność stalkera nękanie nękanie dziecka nękanie poprzez opublikowanie zdjęć ofiary nękanie przez sąsiadów nękanie telefonami Nękanie w Internecie nękanie w kodeksie karnym nękanie w szkole odszkodowanie za nękanie odszkodowanie za uporczywe nękanie ofiara nękania ofiara stalkingu podcast Podszywanie prawa ofiary robienie zdjęć bez zgody sankcje za stalking stalker stalking stalking-statystyka stalking przez telefon stalking w Niemczech statystyka typy stalkerów uciążliwy sąsiad uporczywe nękanie uporczywe nękanie- statystyka Wykroczenie art. 107 kw wyroki o stalkingu Wyroki za nękanie wyroki za stalking zadośćuczynienie za stalking zadośćuczynienie za uporczywe nękanie zakaz kontaktowania zakaz zbliżania zakaz zbliżania się do ofiary Znęcanie złamanie zakazu zbliżania złośliwe niepokojenie

Zadzwoń aby umówić wizytę search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close