Adwokat Barbara Szopa – adwokat od nękania

Adwokat Barbara Szopa w Polsat News, w programie „Interwencja Extra”. Program był poświęcony oczywiście uporczywemu nękaniu.

adwokat Barbara Szopa

Adwokat Barbara Szopa (autor: Tomasz Duma, Rzym, listopad 2018)

Dziś, po długiej przerwie na blogu, postanowiłam się trochę pochwalić ostatnimi osiągnięciami zawodowymi. W niektórych sprawach są to małe sukcesy, które mam nadzieją doprowadzą w przyszłości do skazań stalkerów za uporczywe nękanie. W innych znów duże sukcesy, bo moje klientki po wielu miesiącach, a czasem wręcz latach nękania, odzyskały spokój i  uwolniły się od prześladowców na dobre. (Stąd też na zdjęciu pozuję przed Łukiem Triumfalnym Konstantyna Wielkiego w Rzymie, które to łuki zaczęto przecież stawiać  dla uczczenia ważnego wydarzenia).

Nękanie – sprawa karna

I tak, w jednej ze spraw karnych, które prowadzę w imieniu pokrzywdzonej, doprowadziliśmy w grudniu do postanowienia jej byłemu partnerowi zarzutów, w tym zarzutu uporczywego nękania z art. 190a paragraf 1 kodeksu karnego. Sprawa była o tyle ważna, że klientka musiała na jakiś czas wyprowadzić się ze swojego domu w obawie przed stalkerem, który ją notorycznie nachodził.

Nękanie trwało wiele miesięcy i składało się na nie kilkaset różnych czynów, od telefonowania do pokrzywdzonej, do kierowania niechcianych przesyłek, poprzez kontaktowanie się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sprawę nadzoruje jedna z warszawskich prokurator rejonowych i mamy nadzieję, że zakończy się wkrótce skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

O tym, jak wygląda sprawa o uporczywe nękanie, zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak i w sądzie, dowiesz się tutaj:  Jak przebiega sprawa o stalking?

Wezwanie do stalkera

Udało się także doprowadzić, w sprawie innej klientki, do zaprzestania nękania jej przez stalkera. Co więcej, nawet bez wszczynania sprawy karnej, co zaoszczędziło pokrzywdzonej wiele czasu i pieniędzy. Otóż skierowałam do sprawcy wezwania do zaprzestania naprzykrzających się działań i nękanie ustało, a teraz, po pół roku, można też stwierdzić, że ustało na dobre. Tym większy to sukces, że samodzielne wezwania, jakie kierowała wcześniej klientka do byłego partnera, nie przynosiły pożądanych rezultatów.

Jak napisać pismo do sprawcy stalkingu? Jak wezwać kogoś, aby przestał cię nękać?Dowiesz się tego z tego artykułu: Jak wezwać stalkera do zaprzestania nękania?

Nękanie – ugoda ze stalkerem

W ubiegłym roku zawarliśmy też ugodę ze stalkerem, na mocy której ten wpłacił na rzecz mojego klienta kwotę kilku tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia. I oczywiście zobowiązał się nie kontaktować się z nim oraz jego rodziną w przyszłości.

Tu podkreślam, że nie negocjowaliśmy ze sprawcą, po prostu przedstawiliśmy mu warunki do zaakceptowania. Mój klient nie brał też osobiście udziału ani w rozmowach ugodowych, nie był obecny przy podpisywaniu dokumentu, co mogłoby być dla niego stresujące. I tak jak w poprzednim przypadku- miesiące mijają, a nękanie nie wróciło. Dlatego warto czasem rozważyć inne drogi niż kierowanie sprawy do organów ścigania.

Tu więcej o ugodzie ze stalkerem: Sprawa o nękanie – ugoda.

Nękanie – adwokat

Poza tym w grudniu 2018 r. miałam przyjemność wystąpić w stacji Polsat News w programie „Interwencja Extra” w charakterze eksperta. Program był poświęcony głównie nękaniu wicemiss Polonia przez jej byłego partnera. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Interwencji Extra: Podsłuchy, nagrania, oskarżenia. Wojna byłej wicemiss Polonia z byłym partnerem. 

Mogę Ci pomóc!

Ktoś Cię nęka? Policja nie reaguje, a Ty nie wiesz co z tym zrobić? Wypełnij formularz, a zajmę się Twoją sprawą
logo Adwokat Barbara Szopa Duma

Wykonanie strony:  strony internetowe

Potrzebujesz pomocy w walce ze stalkerem?

Zostaw numer - oddzwonię i porozmawiamy o Twojej sprawie.